Haber

Erdoğan’ın zaferi Avrupa Parlamentosu’nu ayağa kaldırdı… “Üyelik süreci böyle devam edemez”

Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 28 Mayıs’taki zaferinin ardından Türkiye-AB ilişkilerine ilişkin skandal açıklamalarda bulundu.

Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de ilk kez yapılan ikinci cinsiyet oylamasıyla yeniden cumhurbaşkanı seçildi.

Kesin sonuçlara göre oyların yüzde 52,18’ini alan Recep Tayyip Erdoğan, Batı’nın ve tüm terör örgütlerinin desteğini alan 7’li koalisyonun ortak adayı CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na. (yüzde 47,82)karşı açık bir zafer kazandı.

“DEVLET SEÇKİNLERİ OTORİTER DEVLET İSTİYOR”

Turkey Recap’tan Diego Cupolo’ya konuşan Amor, “özgür ama adaletsiz” olarak nitelendirdiği seçimlerle ilgili Türkiye’ye tiz bir demokrasi dersi verdi: daha otoriter bir hükümet modeli oluşturmaktır” dedi.

“ÜYELİK SÜRECİ DEVAM EDEMEZ”

Yeni süreçte Erdoğan diyen Türkiye, üyelik süreci ve müzakerelerin bire bir formatta devam edemeyeceğini, yeni bir formata ihtiyaç duyulacağını söyledi. aşk “Üyelik sürecinin devam edebileceğini düşünmüyorum çünkü Erdoğan’ı iç politikalarını değiştirmeye itecek herhangi bir faktör görmüyorum” dedi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu