Haber

Ermenistan’dan skandal harita: 15 bölge daha!

Bir yanda Azerbaycan ile barış görüşmelerini sürdüren, diğer yanda Türkiye ile ilişkilerini normalleştirmeye çalışan Ermenistan, komşularını rahatsız edebilecek bir adım attı. Başkent Erivan’da Türkiye topraklarının da içinde bulunduğu Büyük Ermenistan haritası güncellenerek yeniden sergilenmeye başlandı.

TEK “BÜYÜK ERMENİSTAN RÜYASI”

Başkent Erivan’da yıllardır metro istasyonunda asılı duran Ermenistan’ın sözde büyük haritası güncellendi. Ermenilerin sinsi tavrını gözler önüne seren harita, yapılan değişiklikle birlikte led ekrana taşındı.

GİZLİLİK PLANI! 15 AYRI BÖLGE

15 farklı Ermeni bölgesine ayrılan haritada Türkiye, Azerbaycan, İran ve Gürcistan’ın bazı toprakları sözde ‘büyük Ermenistan’a dahil ediliyor.

ERMENİSTAN’DAN SKANDAL HARİTASI! paçavralar, Türkiye toprağı dahil

Öyle ki Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nin değerli bir bölümü ile Van Gölü ve çevresi ‘büyük Ermenistan’ın tarihi bir modülü olarak haritada gösteriliyor.

ERMENİSTAN’A UYARI

Daha önce konuyu dile getiren Azerbaycan’ın Berlin Büyükelçisi Nesimi Aghayev, değişikliği Twitter hesabından fotoğraflarıyla paylaştı.

Azerbaycan Büyükelçisi, “Erivan metrosundaki ‘Büyük Ermenistan’ haritası güncellendi” dedi. Aghayev, “Gerçekten üzücü. Ermeni yönetimi kendi kaderinde yaşamayı ne kadar çabuk öğrenirse, tüm bölge için o kadar iyi olur” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu