Haber

Eyüp Aksu’dan AK Parti’nin Muhtemel İstanbul Adayına ‘TAG’ Şartı! ‘Diğerini Gömdüğümüz Gibi Onu da Gömeceğiz’

Martı’nın kurucusu Oğuz Alper Öktem, İstanbul Taksiciler ve Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu ile ilgili olduğunu iddia ettiği bir sohbeti paylaştı. Göksu, konuşmasında Martı TAG’ı hedef alarak AK Parti’nin yerel seçimlerde aday gösterebileceği olası isimleri sıralayarak, ‘Üçüne de söyledim; Bu firma sahadan çekilmedikçe, başvurusu kapanmadıkça esnafımız size oy vermeyecek dedim. “İnşallah diğerini gömdüğümüz gibi onu da toprağa gömeceğiz” dedi.

Martı Kurucusu Oğuz Alper Öktem, İstanbul Taksiciler ve Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu’nun bir etkinlikte yaptığı konuşmaya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Öktem’in açıklaması ‘İstanbul Taksiciler ve Esnaf Odası Lideri Eyüp Aksu çıkıp bizimle ve AK Parti’nin İstanbul adayıyla ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Bu açıklamaları öncelikle siz değerli vatandaşlarımızın duymasını istiyorum.

Eyüp Aksu, halka açık etkinlikte yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Mart ayında seçim var, 1 oy çok önemli. İstanbul’da seçim kolay bir seçim değil. Seçimler geldiğinde siyasetçiler her zaman seçimi kazanmak için bir şeyler vaat eder, bunu mutlaka kullanalım. Murat Kurum İstanbul’un adayı, Adil Bey İstanbul’un adayı, Tevfik Bey ise İstanbul’un adayıydı. Üçüne de söyledim; Bu firma sahadan çekilmedikçe, başvurusu kapanmadıkça esnafımız size oy vermeyecek dedim. Korkma, hiçbir şey olmayacak. Kimse sana bir şey söylemiyor. Mahallemize AK Partili kim gelirse gelsin, bu şirket kapanmadan mutlaka özür dileyin. Onu da gömeceğiz. İnşallah onu da diğerini gömdüğümüz gibi toprağa gömeceğiz.’

Bizi gömmeye gidiyordu. Öncelikle sen kimsin ki devlet bakanını oylamayla tehdit ediyorsun? İkincisi, Sayın Cumhurbaşkanı siz AK Parti’nin İstanbul adayını belirleyip açıklama yapıyor musunuz? Üç, hiçbir oyunun yok ve bunu biliyorsun.

İstanbul’da 19 bin taksi plakası var, bunlar sizin gibi 3 bin komisyoncunun elinde toplanmış, şoförlerin hepsi kiracı ve zaten sizden nefret ediyorlar. Bunu zaten kendin söylüyorsun. Beni kastederek ‘O aradığında 40 bin kişi geldi ama 52 kişiyi Çağlayan Adliyesi önünde toplayabildik’ diyorsunuz.dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu