Haber

Metin Türker, Karabük’teki kabri başında anıldı

Hak-İş Genel Sekreteri, Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı ve Kardemir Karabükspor Başkanı Metin Türker, vefatının 25. yılında kabri başında anıldı.

6 Aralık 1997’de rahatsızlanarak yaşamını yitiren Türker için Hoşbeli Mahallesi’ndeki türbe başında anma töreni düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim ve duaların okunduğu törende Vali Fuat Gürel, CHP İl Başkanı Abdullah Çakır, Özçelik-İş Sendikası Başkan Yardımcısı Mustafa Kılıç, Özçelik-İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Kenan Yılmaz, Karabük İdman Yurdu futbolcuları ve teknik heyeti, Karabük Demir Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) işçileri, sendika üyeleri ve aile bireyleri, Türker’in mezarına karanfil bıraktı.

Kılıç, yaptığı konuşmada, 1994 yılında KARDEMİR’in kapatılması kararına karşı Metin Türker’in kenti bir araya getirdiğini söyledi.

Karabük’ün var olmasına Türker’in sebep olduğunu belirten Kılıç, “KARDEMİR kapatılsaydı normal bir kasaba olarak hayatımıza devam edecektik. Bizler efsane liderimizin emanetini yaşatarak KARDEMİR’e, Karabükspor’a ve Karabük’e birlik ve beraberlik içinde sahip çıkıyoruz. Dayanışma, yolumuza devam edeceğiz.” söz konusu.

Yılmaz, Türker’in adının Türk sendikal hareketine altın harflerle yazıldığını da belirtti.

Törenin ardından Özçelik-İş Sendikası Karabük Şubesi, kentteki bir alışveriş merkezinde Türker adına fotoğraf standı açtı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu